My Animals

Beta forum o zwierzętach


#1 2012-12-27 20:23:06

 Channelle

Waleczna Lwica

Call me!
Zarejestrowany: 2012-12-27
Posty: 20
Punktów :   
Autor Avatara: Madame Carotte (Dziękuje)
WWW

Polska Czerwona Księga Zwierząt - Uszatka błotna

Uszatka błotna - gatunek średniej wielkości ptaka z rodziny puszczykowatych.
Zamieszkuje północną Europę (lęgowiska), Azję, Amerykę Północną i Południową, Karaiby, Hawaje(gdzie jest jedyną tamtejszą sową) i wyspy Galapagos. Najwięcej europejskich populacji zasiedla Rosję, Skandynawię i Wielką Brytanię. Zimowiska tej wędrownej sowy znajdują się od północnych rejonów Europy Środkowej aż po Morze Śródziemne, czyli na bardziej południowych stanowiskach o łagodniejszym klimacie. Wyróżnia się 9 podgatunków.
W Polsce skrajnie niezbyt liczny ptak lęgowy (najrzadsza sowa lęgowa), częściowo wędrowny (przeloty ma marca do maja oraz od sierpnia do października). Liczba par każdego roku się znacznie zmienia, tak więc szacuje się ich liczbę na ok. 20-100. Pojawia się nierównomiernie i sporadycznie, najczęściej na północnym-wschodzie - w zabagnionych dolinach, takich jak nad Biebrzą, zanotowano pojedyncze stanowiska na Pomorzu i Lubelszczyźnie. Tylko wyjątkowo można spotkać zimujące osobniki. W Europie Środkowej jej liczbę określa się na 180-620 par lęgowych.http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1a/Asio_flammeus_-Fazenda_Campo_de_Ouro%2C_Piraju%2C_Sao_Paulo%2C_Brasil-8.jpg/240px-Asio_flammeus_-Fazenda_Campo_de_Ouro%2C_Piraju%2C_Sao_Paulo%2C_Brasil-8.jpg


Goście mam Cię na oku, więc proszę Cię o przestrzeganie wszystkich obowiązujących regulaminów!
Wyświetla się nick osoby czytającej

Zapraszam na mojego bloga: http://krollew4historiainnanizwszystkie.blogspot.com/
Jestem moderatorem tego forum. Lubię pisać wątki o organizacjach i Parkach Narodowych.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lostarysacz.pun.pl www.wwemagnus.pun.pl www.cs-gorlice.pun.pl www.poczujmagie.pun.pl www.gwiazda-numer.pun.pl